ETS NORD liitus Digitaalehituse klastriga

28.05.2024

Digitaalsed lahendused on muutunud ehitussektoris üha olulisemaks ning ETS NORDi soov on panustada nende arengusse ja juurutamisse. Seetõttu on loogiline samm ka see, et liitusime Eesti Digitaalehituse klastriga, mille eesmärk on on arendada tulevikku vaatavaid digilahendusi, mis muudavad ehitusprotsessi läbipaistvamaks, kiiremaks, paremini hallatavaks ja kuluefektiivsemaks.

Digitaalklastriga on juba liitunud paljud arhitekti- ja inseneribürood, IT-firmad, teadusasutused ja ministeeriumid, kuid HVAC sektor on seni veel esindamata. „Kuna ETS NORD on juba 25 aastat arendanud ja tootnud ventilatsiooniseadmeid, on meil piisavalt kogemusi, et saame läbi klastri anda oma panuse Eesti BIM ehituse edendamisse“, ütles ETS NORDi juhtause esimees Urmas Hiie.

ETS NORDi prioriteet on arendada jätkusuutlikke ventilatsioonilahendusi ja digitaalklaster on kindlasti üheks võtmeks, mis võimaldab meil seda eesmärki täita.  Tahame osaleda protsessis, mis aitab luua ühtse digitaalse ökosüsteemi alates hoonete planeerimisest ja lõpetades renoveerimise ning taaskasutamisega.

Tuleviku ehitussektor nõuab homseid lahendusi. Seetõttu peame tegema koostööd ja parandama efektiivsust, et olla konkurentsivõimeline nii Eestis kui välisturgudel. See on võimalik ainult siis, kui kõik osapooled on koondunud ja töötavad ühise eesmärgi nimel.