Maria – motiveeritud motosporditäht Eestist

08.10.2021

Ta on 15 aastane, armastab motosporti ja on mootorrattaga sõitnud juba 6 aastat. Ta oli alustades vaid 9-aastane.
Juba kolm aastat on ta osalenud Soome ja Eesti meistrivõistlustel. Ta on esimene Eesti naissportlane, kes on motospordiga Soomes poodiumile jõudnud.
Aasta 2020 aasta oli Maria jaoks väga edukas. Ta tuli Eestis MiniGP klassis Eesti meistriks ja Soomes hooajakokkuvõttes teisele kohale. Lisaks tunnustas Eesti Motoföderatsioon teda Aasta Naismotosportlase tiitliga.

Sel aastal sõidab ta täiesti uues Supersport300 klassis ja oluliselt suurema tsikliga.
ETS NORD tuli appi ja toetas Mariat, sest uus tsikkel tuli muuta rahvusvahelistele eeskirjadele vastavaks.
Uus ratas vajab aega harjumiseks ja aega kokku kasvamiseks ning see ongi olnud selle aasta peamine eesmärk. Uues sõiduklassis on tihe konkurents ja teised on juba mitmed aastaid sõitnud. Kuid Maria on motiveeritud ja sihikindel – kilomeetrid kogunevad ja ringiajad paranevad pidevalt.
Maria jõudis sel aastal osaleda 3 võistlusel. Juuli lõpus treenis ta Alastaros, kus pidi toimuma neljas võistlus. Treeningul ta aga kukkus ning murdis käeluu ja seega on kahjuks sai võistlushooaeg tema jaoks läbi.
Õnneks on tänaseks käsi taastunud plaanipäraselt ning Maria saab Lõuna -Euroopas hooaega pikendada.