ETS NORDis toimus uue tehasehoone sarikapidu

25.08.2023

ETS NORDi uus tehasehoone Peterburi tee kinnistul saavutas augustis projektijärgse kõrguse ja traditsioonide kohaselt tähistati seda sarikapeoga.

ETS NORDi juhatuse esimees Urmas Hiie ütles, et kuigi majandus käib üles-alla, võeti uue tootmisüksuse projekt ette pika perspektiiviga. Ta lubas, et sellest tuleb üks Põhjamaade kaasaegsemaid ventilatsiooniseadmete tootmise tehaseid. „Kuna Põhjamaad on maailma tipptegijad, siis on ka võimalik, et sellest tuleb maailma kaasaegseim tehas,“ lisas ta. Tehase kõrvale luuakse roheala, kus saab olema ka puhkenurk oma töötajatele. Kavas on luua uus läbimurre Punasele tänavale, et tagada parem ühendus Lasnamäe elamurajooniga.

Mapri Ehituse objektijuht Vaido Varusk kinnitas, et ETS NORDi uus tehasehoone vastab igati kaasaja nõuetele – hoonel on A-energiaklass, tegu on passiivhoonega ja katusele rajatakse päikeseelektrijaam.

Ehitus on edenenud kiirelt, ollakse graafikus ja võimalikult palju territooriumil olnud lammutatud ehitistest saadud materjali on kasutatud ära pinnase täitematerjalina, mis minimeerib ehitustegevusega kaasnevat jalajälge. Ehitustööd lõppevad tuleva aasta varakevadel.

Uue tehase ehituse kogumaht on 15 miljonit eurot, millest 9,5 miljonit kulub arendus- ja ehitustegevusele ning 5,5 miljonit eurot tehase ja labori sisustamiseks vajaliku tehnoloogia hankimisele. Uue tehasehoone kinnisvara arendaja on Mõigu Ehituskoondis, projekteerija Esplan ja peatöövõtja Mapri Ehitus.

Foto: Erik Riikoja