ETS NORDi haare laieneb

29.06.2023

Statistikaameti väitel vähenes Eesti ehitusmaht 2023. a esimeses kvartalis ligi 10%. Ebakindel majanduskeskkond ja kasvavad intressimäärad on teinud arendajad ettevaatlikuks ja lükanud  investeerimisotsused tulevikku. Majandusanalüütikud kiiret turu taastumist ei ennusta. Selline olukord sunnib ehitussektorile materjale ja seadmeid tootvaid tööstusettevõtteid otsima uusi turge.

Eesti suurim ventilatsiooniseadmete tootja ETS NORD alustas sel kevadel eksporti Mehhikosse, kuhu saadeti neli suurt merekonteinerit oma toodangut. Eestis valmistatud ventilatsiooniseadmed paigaldatakse nimeka Taani ettevõtte tellimusel rajatavasse ülisuurde tootmiskompleksi.

Juunis sõlmis ETS NORD aga esinduslepingu Ventistål AS-ga, kes hakkab ETS NORDi suurköökide ventilatsiooniseadmeid müüma Norras. Ventistål on Norra üks suuremaid ventilatsiooniseadmete ja lehtmetalli hulgimüüjaid, kellel on kokku 18 filiaali. “Ventiståli pikaajaline kogemus Norra turul ja ETS NORDi kvaliteetsed ventilatsioonilahendused moodustavad suurepärase sünergia, millest võidavad mõlemad osapooled,” ütles ETS NORDi partner Markku Mattila peale lepingu allkirjastamist.

Selleks, et restoranides töötavatel kokkadel oleks puhas ja tervislik töökeskkond, peavad seal olema tänapäeva nõuetele vastavad kvaliteetsed köögiventilatsiooniseadmed. Eestis on ETS NORDi ventilatsiooniseadmeid paigaldatud paljudesse tipprestoranidesse ja kokkade tagasiside on olnud väga hea. Matthias Diether, kelle restoran 180 kraadi hiljuti 2 Michelini tärni sai, ütles, et ETS NORDi köögikubu on “kõige tõhusam ja vaiksem avatud köögi ventilatsioonilahendus”, mida ta näinud on.

Kui üheksakümnendatel muutis maailma digipööre, siis nüüd on prioriteediks saanud rohepööre. Selleks, et ehitada jätkusuutlikult, peavad ehituses kasutatavad materjalid ja seadmed olema võimalikult väikese ökoloogilise jalajäljega. Restoranide puhul on paraku nii, et ligi 70% köökidest muudab iga viie aasta tagant oma kontseptsiooni või sisekujundust. ETS NORDi uue põlvkonna köögikubud on tänu modulaarsusele taaskasutatavad ja köögi ümberkujundamisel saab olemasolevat köögikubu ümber paigutada vastavalt uuele projektile. Selliseid modulaarseid köögikubusid on ETS NORD tarninud lisaks Eestile ka Soome, Rootsi ja Dubaisse.