ETS NORD AS omandas JC Plåt & Isolering AB Rootsis

05.04.2021

ETS NORD teatas täna kandiliste ventilatsioonisüsteemide tootja JC Plåt & Isolering AB omandamisest. Ettevõtte üheksa töötajat viiakse üle ETS NORD juhtimise alla ning kaubamärk JC Plåt & Isolering liigub ETS NORD tootevalikusse.

Tänane omandamise teade on ETS NORD strateegia elluviimine, saamaks üheks Põhjamaade juhtivamaks ventilatsiooni terviklahenduste ja -seadmete tootjaks ning pakkumaks tugevat konkurentsi selles valdkonnas.

“Nõudlus kandilistele ventilatsioonisüsteemidele ning nendega seotud toodetele on Rootsis märkimisväärne. Selle tehinguga soovime suurendada oma ventilatsioonilahenduste valikut, et saaksime ka Rootsis asuvatele klientidele pakkuda kõik kvaliteetse ventilatsiooni jaoks vajamineva ühe katuse all,“ ütleb Markku Mattila, ETS NORD rahvusvahelise müügi- ja turunduse juht.

“Meil on väga hea meel, et JC Plåt & Isoleringi asjatundlikkus kandilise torustiku süsteemide osas on nüüd osa ETS NORD pakutavast,” ütleb filiaali juht Henrik Ahlen. “Ettevõtte omandamine tugevdab oluliselt meie positsiooni Rootsi turul.”

ETS NORD kontsern on kahekümne kolme aasta pikkuse teekonna jooksul orgaaniliselt kasvanud ning täiendanud teadmisi ka ettevõtete omandamiste teel.

Aastal 2020 tehti Soomes ettevõtete ostutehingud, mis parandasid meie ekspertoskuseid suitsuärastussüsteemide osas (Suomen Ilmastointitukku Oy) ning laiendasid paigaldus- ja kinnitustarvikute valikut (Test-Air Oy). 2018 aastal omandas ETS NORD Taani ventilatsioonisüsteemide tootja KH Vent ning Soome ventilatsiooniseadmete tootja Recair Oy.

ETS NORD on terviklikele ventilatsioonilahendustele spetsialiseerunud ettevõte mis tegutseb Eestis, Soomes, Rootsis ja Taanis. 1998. aastal asutatud aktsiaseltsis töötab tänaseks 370 inimest.

ETS NORD on pühendunud jätkusuutlikule ja vastutustundlikule tegevusele läbivalt, igas äriahela etapis. Ettevõtte kogukäive oli 2020. aastal umbes 50 miljonit eurot.

JC Plåt & Isolering AB on Malmös asuv pereettevõte, mis on spetsialiseerunud kandiliste ventilatsioonisüsteemide tootmisele. Ettevõttes töötab 9 inimest ja käive oli 2020. aastal ca 1,2 miljonit eurot.

Lisainfo

Urmas Hiie

Juhatuse esimees, Tootmine ja arendus