ETS NORDi stipendiaat on Hannamary Seli
15.05.2026
Meie jaoks ETS NORDis on oluline panustada inseneeria valdkonna arengusse ja toetada noori spetsialiste. Seetõttu oleme loonud ETS NORDi nimelise stipendiumi ja toetame läbi TalTechi Arengufondi väljapaistvaid õppureid.
12. mail toimunud pidulikul aktusel andsime ETS NORDi 3000-eurose stipendiumi Hannamary Selile. Hannamary on TalTechis hoonete sisekliima ja tehnosüsteemide eriala magistrant ning ta töötab õpingute kõrval ka Kliimaministeeriumis, kus tegeleb kestliku ehituse ja energiatõhususe teemadega. Tema magistritöö keskendub sisekliima miinimumnõuete praktilisele rakendamisele Eestis – teemale, millel on otsene mõju nii inimeste tervisele kui ka hoonete toimivusele.
Hannamary jäi meile silma oma hea suhtlemisoskuse, selgete eesmärkide ja tugeva praktilise kogemusega. Ta tegutseb ventilatsiooni, energiatõhususe ja sisekliima valdkonnas juba täna ning mõtleb samal ajal suuremalt – kuidas parandada hoonete sisekliimat ja elukeskkonda laiemalt. Tal on lai silmaring ning väga hea arusaam hoonete sisekliima ja ventilatsiooniga seotud teemadest ja probleemidest.
Tema õpingud, magistritöö ja töö avalikus sektoris liiguvad kõik ühes suunas – sama eesmärgi poole, mida jagame ka meie ETS NORDis: parendada elukeskkonda ja luua hoonetesse tervislik sisekliima.
Usume, et Hannamary Selil on kõik eeldused, et saada tunnustatud eksperdiks ventilatsioonivaldkonnas – ja meil on hea meel olla osa tema teekonnast.