ETS NORD kuulutati Go Global Awards konverentsil Aasta Tootjaks

14.11.2023

Eesti juhtiv ventilatsiooniseadmete tootja ETS NORD sai 6.-9. novembrini USA-s Rhode Islandi osariigis toimunud  “Go Global Awards 2023” konverentsil Aasta Tootja (Manufacturer of the Year) tiitli.

Go Global Awards on rahvusvahelise ekspordivõrgustiku initsiatiiv, mida korraldab International Trade Council (ITC). Ettevõtmise eesmärgiks on tunnustada ettevõtteid ja organisatsioone, kes panustavad majanduse arengusse, innovatsiooni, tehnoloogilistesse ja strateegilistesse uuendustesse ning on seejuures edukad eksporditurgudel. 

Konverentsi raames toimuval võistlusel on igal osaleval ettevõttel aega 10 minutit, et rahvusvahelise žürii ees selgitada, mille poolest nende ettevõte auhinna vääriline on. ETS NORD esitles oma innovaatilist ärimudelit, mis aitab IT tööriistade abil luua hoonele parima sisekliima lahenduse ja seda kogu toote elutsükli jooksul läbi digitaalse platvormi hallata.  Kokku kandideeris sel aastal auhindadele ligikaudu 300 ettevõtet üle kogu maailma.

Konverentsil ETS NORDi esindanud juhatuse esimees Urmas Hiie ütles peale auhinna vastuvõtmist, et Go Global Awards poolt antud auhind aitab kindlasti avada uksi USA turul, kuhu sisenemiseks praegu ettevalmistusi tehakse. „Kuna Eesti ja Skandinaavia turud on praegu ehitusmaterjalide tootjate jaoks madalseisus, tuleb meil leida uusi eksporditurge, kes oleks huvitatud meie seadmetest,“ ütles Hiie. „Meil on oma filiaal Dubais ja seal oleme saanud kinnitust, et meie toodetud profiköökide ventilatsioonilahendused on välisturgudel igati konkurentsivõimelised.“ 

Go Global Awards pakub ettevõttele mitmeid eeliseid, sealhulgas suurenenud nähtavust ja usaldusväärsust, ligipääsu uutele turgudele ja klientidele, võimalusi suhelda teiste rahvusvaheliste äriliidritega ning potentsiaali leida uusi investoreid ja partnereid.