ETS NORDi nutikad valikuprogrammid toetavad ehitise tehnosüsteemide projekteerimist

31.01.2022

ETS NORD on kiiresti kerkinud oluliseks ventilatsioonilahenduste pakkujaks Põhja-Euroopa turul. Edu võtmeks on kliendikesksus, pideva tootearenduse põhimõte ja digitaalsete võimaluste mõistmine ning julge kasutuselevõtt. 

ETS NORD on kasutanud digiteerimist ja andmete modelleerimist juba kümme aastat. Eesmärk on pakkuda klientidele mitte ainult vastutustundlikult toodetud kvaliteettooteid, vaid ka lisaväärtust tarkvarateenuste kaudu, mis pakuvad juhiseid ETS NORDi toodete valimiseks ja kasutamiseks.

Viimasel paaril aastal on ETS NORD keskendunud eelkõige nutikate valikuprogrammide väljatöötamisele. Programmid on loodud tihedas koostöös MagiCADiga. Köögiventilatsiooni projekteerimiseks mõeldud valikuprogramm KITCHENiQ on eesrindlik BIM-lahendus, mis võimaldab ehitise tehnosüsteemide projekteerijal kergesti rajada oma projektile sobiva suurköögi ventilatsiooni. Programmi viies uuendus on juba käsil ja tarkvara arendamine jätkub klientide tagasiside põhjal.

2022. aasta jooksul on plaanis välja lasta vähemalt kaks uut valikuprogrammi.  KITCHENiQ`d hakkab täiendama ventilatsioonilagede jaoks mõeldud valikuprogramm, mis on paindlikum ja võimaldab projekteerida kogu köögile ventileeritava lae. SILENCERiQ arvutab ventilatsioonisüsteemi müratasemed ja aitab valida vajalikud mürasummutid. – „Programmi viimistletakse ja varsti hakkame seda rakendama ka MagiCADis,“ ütleb ETS NORDi tootearendusjuht Timo Olesk. Sellele järgneb valikuprogramm ROOFiQ, mis võimaldab projekteerijal valida ventilatsioonisüsteemi jaoks sobivaima katusetoote, sisestades programmi lihtsalt mõned vajalikud arvud.

Ulatuslik investeerimine tootearendusse kajastub ka ETS NORDi teadus- ja arendusosakonna töötajate arvus, mis on viimaste värbamiste tulemusel kasvanud kolmekümneni.

– „Tänu tugevatele kliendisuhetele teame täpselt, mida meie kliendid vajavad, aga tarkvaradisaini valdkonnas pädev ja aktiivselt arendusprotsessi kaasatud partner on ülioluline. Seega on MagiCAD meie jaoks väga väärtuslik partner,“ ütleb Olesk. – „Nende kogemused aitavad meil jätkuvalt välja töötada nutikaid projekteerimisprogramme, mis juhivad ka projekteerijate tähelepanu kõige paremini meie toodete headele omadustele.“

Osaleme MagiCAD Data Driven MEP Design üritusel.

Tulge ja tutvuge 8. veebruaril kell 14–14.35 tarkvaraga, mis teeb meie ala projekteerijate töö lihtsamaks. Registreeri siin