Ajalugu

ETS NORD asutati 1998 aastal Hiieko tütarfirmana. Hiieko AS, mille asutasid Urmas Hiie ja Küllike Lilienberg aastal 1994, jäi tegelema tehnosüsteemide paigaldusega, uude firmasse liikus seadmete müügi ning tootmisüksus, samuti tehnosüsteemide mõõtelabor.

 • 2004 ostsime Tehas Metallist ventilatsioonitootmise
 • 2008 ostsime esimese välisfirma – Ilmaekspertti Oy Soomes
 • 2012 ostsime Skanska´lt Jüri ventilatsioonitehase
 • 2014 ostsime Soomes teise ventilatsioonitootja Aillos Oy
 • 2016 avasime esimese filiaali Rootsis
 • 2016 avasime Lasnamäe tootmise kolmanda etapi, kuhu kolisime ümber ka Jüri tehase
 • 2017 avasime esimese Taani filiaali
 • 2018 ostsime Taanis ettevõtte KH Vent ja laiendasime kliendibaasi
 • 2018 ostsime Soomes ventilatsiooniseadmete tehase RECAIR
 • 2018 ühendasime erinevad arendusmeeskonnad ühisesse võrgustikku ning asusime ettevõtet muutma tootekeskselt mõtlemiselt ühise lisaväärtuse pakkumisele
 • 2020 omandasime Soomes kaks väikest ettevõtet Suomen Ilmastointtitukku Oy ja Test Air Oy
 • 2020 alguses avasime Tallinna tootmise neljanda etapi, kus investeerisime kõrge automatiseerimisastmega seadmetesse 4,2 m €
 • 2021 kevadel ostsime Rootsis ventilatsioonitoodete tehase JC Plot ja Isolerung

Tänaseks on ETS NORD kasvanud 375 töötajaga ettevõtteks, kellel on administratiivne keskus ja suurim tehas Tallinnas (250 töötajat) ning viis filiaali Skandinaavias. Viimase kümne aasta keskmine aastane kasv on olnud 23,5%, millest pool on olnud orgaaniline ning ülejäänud uute ettevõtete ostust tekkinud sünergia.

Oleme tööga jõudnud tasemele, kus meil on 3D CAD tarkvaradega ühilduvad tootekonfiguraatorid, mille abil disainerid saavad projekteerida ventilatsioonisüsteeme.

Sellest edasi saab tooted automaatselt viia WEB Shop moodulisse, mis on omakorda ühendatud PIM (Product Information Management) andmebaasiga. Selles keskkonnas täpsustatakse paigaldusfirmadega projektipakkumised ning saadetakse tootmisele tellimused.

Tootmise planeerimissüsteem koos konfiguraatoritega loob materjalide listi ning tehnoloogilise plaani, mille alusel tellimusele määratakse tarneajad ning korraldatakse tootmist.

Lao WMS (Warehouse Management System) korraldab valminud tellimuste toodete ladustamise, komplekteerimise ja lähetuse. Paigaldajatele lähevad automaatteavitused kauba saabumise kohta ja ta saab ligipääsu vajalikule paigaldusdokumentatsioonile.

2018 aastal käivitasime tootearenduses Disainmõtlemise põhise lähenemise ventilatsiooni terviklahendustele.

Esimeseks arendatavaks lahenduseks valisime restoranide suurköögid, mis on äärmiselt raske saastekoormusega töökohad, ning nõuavad väga spetsiifilisi tehnoloogilisi lahendusi. Oleme tänaseks investeerinud sellesse projekti EAS toel 1,5 m €.

Oleme Dubai EXPO 2020 Eesti paviljoni rahvuslikud partnerid ja püstitame sinna väikese tänavatoidu restorani Taste Estonia. Panime õla alla ka sealsele toitlustusele koos hea partneri Carmen Catering´iga.

Meie firmakultuur välistab mõiste probleem – meil on väljakutsed, mida tuleb lahendada! See oli ka üks suur põhjus, et otsustasime kaks aastat tagasi alustada ETS Akadeemia arendusprogrammiga. Täna teeme seda veel firmasiseselt, kuid lähiajal alustame ka partnerite koolitamist.

Et astuda ajaga sammu siis uue projektina alustame 2021 aastast oma toodete süsinikujälje (EPD) sertifitseerimist.

Kvaliteedi- ja keskkonnasüsteemide ISO 9001 + ISO 14 000 alusel oleme töötanud juba paarkümmend aastat.