TTÜ ja ETS NORDi koostöös valminud video

– 21.08.2017

 

Tallinna Tehnikaülikooli (TTÜ) inseneriteaduskonna „Hoonete sisekliima ja veetehnika“ eriala õppekava video on valmis saanud. Osa videost on filmitud ETS NORDi Peterburi tee tootmisruumides ja peakontoris.

Video kutsub üles tulema õppima TTÜsse selliseks inseneriks, kes oskab keerulisi ventilatsioonisüsteeme projekteerida, mis tagavad, et inimesed üldse majades tegutseda ja tervislikult elada saaksid. Need süsteemid ventileerivad õhku ja reguleerivad temperatuuri, mis annavad seeläbi hoonetele elamisväärse sisu.
Halva sisekliimaga hoones viibimine võib lõppeda inimestele tõsiste tervisekahjustustega. TTÜ andmetel kaotab Eesti riik hinnanguliselt 200 miljonit eurot aastas halvast sisekliimast tulenevate tagajärgedega tegelemiseks. Optimaalne temperatuur siseruumides on talvel 21 ja suvel 24 kraadi.

Lisainfo eriala kohta www.ttu.ee/sisekliima-vesi

ETS NORD on toetanud ka TTÜ ventilatsioonilaborit, kus tudengitel on võimalus end proovile panna tootearenduslike ülesannete lahendamisel, kavandades ja katsetades ventilatsioonisüsteemi komponente, mis tagavad ruumis optimaalse õhuvahetuse.