ETS NORD investeeris uude lehetöötluskeskusesse

– 29.06.2017

IMG_1842

Kuna ETS NORDi eesmärgiks on kasutada uusimaid lasertöötluse, lõikuse ja automatiseerimise tehnoloogiad, hangiti Finn-Power OY-lt (Prima Industrie Group) uue põlvkonna täisautomaatne lehetöötluskeskus. Ligi miljoni euro suurune investeering aitab oluliselt tõsta tootlikkust ja toodete valmistamise kvaliteeti.

Prima Power on üks juhtivaid lehtmetalli töötluse seadmete ja süsteemide valmistajaid.
Nende kõrgetasemeline servoelektriline lehetöötluskeskus kujutab endast mitmekülgset ja efektiivset tootmisliini, mis pakub integreeritud lahendusi nii stantsimiseks kui nurgalõikuseks. Lisaks sorteerib masin täismõõdus metall-lehest lõigatud detailid eraldi kastidesse ja eraldab ka jäägid. Niimoodi toodetud detailid saab edasisse töötlusetappi suunata ilma teisejärgulisi operatsioone tegemata tagades kuluefektiivse materjalikäsitluse. Selline töötlus annab suure eelise materjali kasutuses ka tänu paremale detailide paigutamise võimalusele (külgepidi koos).

ETS NORDi juhatuse esimehe Urmas Hiie sõnul annab detailide sorteerimine ja jäätmete eraldamine tohutu ajavõidu, mistõttu loodetakse köögikubude ja õhujaotajate tootmisvõimsuse kahekordistumist.

Uue lehetöötluskeskuse eelised ja kasud ETS NORDi jaoks:
• Suurem võimsus, kvaliteet ja kulutõhusus;
• Materjalide kokkuhoid;
• Modulaarne disain (kaks jõudlustaset ja võimalus lisada automaatikat);
• Täielikult servo-elektriline – ei ole ohtlikke õlijäätmeid;
• Madalamad tootmis- ja hoolduskulud, madal müratase;
• Väiksem energiakulu;
• Vastavus säästvama tootmise vajadustele (Green Means® tehnoloogia ja oskusteave).

IMG_1840  IMG_1860Lisainformatsioon (inglise keeles): https://www.primapower.com/shear-genius-series/